piątek, 7 stycznia 2011

I zaczął się nowy rok...

AUTORKI: Vrede i Isa

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok kalendarzowy. Choć pozornie noc sylwestrowa nie stanowi granicy według kryteriów "pogańskich" to jednak funkcjonuje w naszych świadomościach jako pewna linia wyznaczająca to, co było wcześniej - i to, co jest teraz.


Rok 2010 był rokiem dla Wrocławia bardzo dobrym. Nasze grono wzbogaciły nowe osoby o zachwycająco barwnych osobowościach i wielkim potencjale. Z powodzeniem zorganizowaliśmy kilka imprez wyjazdowych, w których uczestniczyli, oprócz nas, goście z innych miast Polski, a także zza granicy. Powstała inicjatywa utworzenia - jednego z pierwszych, jeśli nie pierwszego zarejestrowanego w Polsce - stowarzyszenia o profilu pogańskim. Wydana została książka jednej z wrocławskich poganek, Ingi (serdecznie polecamy, więcej informacji znajdziecie w zakładce Publikacje), dwie kolejne autorki natomiast rozpoczęły w tym kierunku działania i wkrótce oczekujemy nowych premier literackich. Powstały: internetowy sklep pogański Mandragora Shop oraz wytwórnia instrumentów etnicznych ze wszystkich stron świata Shaman Gate. Odbyła się audycja radiowa z udziałem dwóch wrocławskich czarownic. Zaczęliśmy prowadzić, obok poganek, regularne spotkania o charakterze warsztatowym, stricte tematycznym. Przede wszystkim jednak - wzmacnialiśmy w naszym gronie więzi przyjaźni, szczerości i zaufania, które tak bardzo cenimy.Oczywiście miewaliśmy lepsze i gorsze dni. Te pierwsze zawsze będziemy ciepło wspominać, z drugich wyciągnęliśmy naukę, która uczyniła nas  mądrzejszymi i tylko wzmocniła nasze wzajemne przywiązanie.


Wszyscy możemy sobie życzyć podobnego pasma sukcesów w nadchodzącym roku. Jednocześnie składamy poganom i sympatykom pogaństwa jak najlepsze życzenia względem najbliższych 12 miesięcy. Oby płynęły miodem i winem, pełne śmiechu, tańca, radości i miłości! ;-)


4 komentarze:

 1. A ten rok będzie jeszcze lepszy! ;-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie takim jakim go uczynimy :)
  Pozdrawiam noworocznie i księżycowo, Skalny Kwiat

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż Wam zazdroszczę. I też wszystkiego dobrego, choć już w pierwszym kwartale. :)

  OdpowiedzUsuń