niedziela, 4 września 2011

O świecach z wosku pszczelego

AUTORKA: Isa (Larhetta)

Dlaczego warto własnoręcznie wykonywać świece zamiast kupować je w sklepach?
Dlaczego korzystamy z naturalnego wosku pszczelego, a nie z parafiny czy stearyny?


Dawniej świece z wosku pszczelego - z uwagi na swoją cenę - zarezerwowane były dla klas wyższych (biedniejsi korzystali ze świec z tłuszczu zwierzęcego). Obecnie są one istotnym elementem wielu liturgii i obrzędów religijnych. I - oczywiście - pewną "eko-ciekawostką". ;)

Świece woskowe charakteryzują się przyjemnym, miodowo-propolisowym zapachem i ciepłym kolorem, od jasnożółtego do brązowego z zielonkawym odcieniem. Podczas spalania nie wydzielają dymu i jonizują powietrze. Doskonale niwelują nieprzyjemne wonie, w tym także dymu tytoniowego, rozpraszają niekorzystne pole elektromagnetyczne emitowane przez komputery, telewizory i inne urządzenia oraz neutralizują promieniowanie podziemnych żył wodnych. Ponadto są przydatne dla alergików z uwagi na swoją właściwość niwelowania kurzu, pyłków i zarodników w powietrzu.

Energię wosku pszczelego uznaje się za równoważącą i balansującą. Spalanie wykonanych z niego świec wpływa kojąco i odprężająco, wycisza emocje, poprawia samopoczucie, ułatwia koncentrację i eliminuje apatię. Oczyszcza myśli i przestrzeń. Często zalecane jest osobom z chorobami układu nerwowego, krążenia i oddechowego, jako wspomagające powrót do zdrowia.

Świece wykonane własnoręcznie dają gwarancję w pełni naturalnego pochodzenia, które pozwala im na zachowanie wszystkich swoich cennych właściwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz