Aktualności

Rejestracja asatryjskiego związku wyznaniowego

Staje się moi drodzy! Jesteśmy coraz bliżej!

Teraz tylko od Was zależy, czy ten rok będzie rokiem, kiedy Asatru pod nazwą Stara Wiara stanie się oficjalnie związkiem wyznaniowym.

W październiku 2015 roku, w obecności notariusza zostały złożone pierwsze podpisy. Po formalnościach był czas na obrady. Padło wiele interesujących propozycji i pomysłów na rozwój związku. Zarówno tych długoterminowych jak i tych, którymi warto zająć się już dziś. Pełni entuzjazmu bierzemy się już do dzieła!

A teraz Twoja kolej na podpisanie wniosku! To konieczne by dokończyć rejestracji naszego związku.
Napisz do nas koniecznie na adres mailowy: info.zwsg@gmail.com. Otrzymasz stosowne dokumenty oraz wszelkie informacje i instrukcje.


Pogański Wrocław #1: Źródła współczesnego pogaństwa

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w dziejach Pogański Wrocław! To weekendowe wydarzenie nastawione na merytoryczną dyskusję na pogańskie tematy. Tym razem zajmiemy się korzeniami współczesnego pogaństwa, zwłaszcza zaś współczesnej pogańskiej duchowości. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Warsztaty tańca rytualnego - spotkanie organizacyjne

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 3 października (sobota) o godzinie 11:00, w Infopunkcie Nadodrze, ul. Łokietka 5, Wrocław. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Dni Wiedzy Pogańskiej 2015: Wojownicy i Bohaterowie

Podczas tegorocznych DWP porozmawiamy o tożsamości i etyce wojownika, o berserkerskim szale, a także o reakcji pogańskiej na chrystianizację Polski. Posłuchamy opowieści bohaterskich z różnych stron świata. Nauczymy się polinezyjskiego tańca wojennego i zbudujemy totem. Wszyscy spotkamy się też na wielkim wiecu wojowników. Tutaj znajdziecie wiecej informacji. Zapraszamy!


Midsommer - Noc Kupały 2015

Zapraszamy serdecznie na zlot pogan z okazji Midsommer - Nocy Kupały. Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. Do zobaczenia!


Ostara 2015

Jak co roku, zapraszamy na zlot pogan z okazji Ostary. Tutaj znajdziecie na ten temat więcej informacji. Zapraszamy!


Dni Wiedzy Pogańskiej 2014

Już wkrótce kolejna edycja Dni Wiedzy Pogańskiej! W tym roku spotykamy się w Ponikwie koło Długopola Zdroju. Więcej informacji znajdziecie w dziale: Wydarzenia. Zapraszamy!


Ostara 2014 - Otwarty Zlot

Już niedługo odbędzie się pierwszy w tym roku otwarty zlot pogański z okazji Ostary. Planowany jest on na 21-23 marca. Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj.


Wrocławska Biblioteka Pogańska

Z wielką przyjemnością informujemy o uruchomieniu pierwszej w Polsce biblioteki pogańskiej. Więcej informacji na jej temat, a także regulamin wypożyczalni, znaleźć można na stronie WBP.


Ogólnopolski Zjazd Rodzimowierczy

Dzięki staraniom licznych ugrupowań rodzimowierczych w Polsce, już wkrótce odbędzie się I Ogólnopolski Zjazd Rodzimowierczy. Planowany jest on na przedostatni weekend sierpnia (23-25.08.2013). Program zjazdu, warunki uczestnictwa oraz szczegóły rezerwacji są dostępne na oficjalnej stronie zjazdu.Vetrablot - Samhain - Dziady 2012

Już wkrótce Święto Zmarłych (31 października). W tym roku obchodzimy je we Wrocławiu.
Więcej informacji w dziale: Wydarzenia. Zapraszamy!


Premiera książki Morgany Sythove "Poza miotłą" i spotkanie z autorką

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na premierę książki Morgany Sythove "Poza miotłą. Rozmyślania o filozofii i wicca", która odbędzie się 29 maja 2012 roku, o godzinie 18:30, w księgarniokawiarni "Nalanda" przy Placu Kościuszki 12, we Wrocławiu. Wstęp wolny!
Więcej informacji w dziale: Wydarzenia. Zapraszamy!


Szałas potu - ceremonia organizowana przez Jakkuna

Zapraszam do wzięcia udziału w Ceremonii Szałasu Potu, która odbędzie się w nocy z soboty 21.04 na niedzielę 22.04 w okolicach Ślęży.
Więcej informacji w dziale: Wydarzenia. Zapraszamy!


Ślężańskie Spotkania Szamańskie

W lipcu w ośrodku wczasowym na Przełęczy Tąpadła, w Masywie Ślęży, odbędą się Ślężańskie Spotkania Szamańskie, impreza tematyczna, dotycząca animizmu oraz szamanizmu, z uwzględnieniem ich elementów w duchowości słowiańskiej.
Więcej informacji w dziale: Wydarzenia. Zapraszamy!


Pagan Central

W sieci pojawiło się nowe miejsce wirtualnych spotkań pogańskich.
Będą pojawiać się tu informacje dotyczące warsztatów, pokazów, konferencji i imprez towarzyskich związanych z celebracją świąt, zwyczajów oraz poznaniem zagadnień z licznych ścieżek pogańskich.
Zachęcamy do zarejestrowania się na Pagan Central!


Konferencja majowa

W maju pod Ślężą odbędzie się  konferencja Międzynarodowej Federacji Pogańskiej. Temat przewodni: Pogańskie dziedzictwo i współczesne pogaństwo w Europie Środkowej i Wschodniej. Rola pszczoły w tym dziedzictwie i we współczesnym środowisku naturalnym.
Więcej informacji w dziale: Wydarzenia.


Z okazji trzeciej rocznicy spotkań pogańskich we Wrocławiu przedstawiamy nową odsłonę strony Pogan Wrocławskich!

Od teraz, poza informacjami na temat bieżących spotkań, dodatkowo pojawiać się tu będą różne artykuły o tematyce ogólnopogańskiej, fotorelacje z poganek, warsztatów i zlotów, a także linki do godnych polecenia stron i blogów prowadzonych przez pogan rożnych ścieżek.

Ponadto znajdziecie tutaj również FAQ, a tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli m.in. skąd wzięła się nazwa "poganko", dla kogo organizowane są spotkania i kto był pomysłodawcą logo Pogan Wrocławskich.

Miłego korzystania!
                          Vrede, Mojmira & Larhetta